Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет10 часа

  Бил Гејтс не може да ги негира теориите на заговор кои ги слушнал за него

  Милијардерот Бил Гејтс се огласи по теориите на заговор во кои го обвинуваат за разни лоши намери во врска со...

  Свет12 часа

  (Видео) 57 полицајци дадоа отказ по инцидентот во Бафало кога беше турнат старец на земја

  Сите педесет и седум полицајци во Бафало дадоа отказ откако двајца полицајци беа суспендирани бидејќи турнаа на земја 75-годишен маж...

  Свет13 часа

  Џо Бајден официјално демократски кандидат за претседател на САД

  Демократот Џо Бајден официјално е противкандидат на републиканецот Доналд Тремп на претседателските избори во ноември во САД. Веста ја објави...

  Свет15 часа

  (Видео) Уапсен маж кој со моторна пила им се заканувал на демонстрантите во Тексас

  Човек со моторна пила мавтал кон демонстрантите во Тексас по што бил приведен и задржан во полиција, објави Ен-би-си Њуз....

  Црна хроника15 часа

  Му ги застрелал домашните животни на соседот и му се заканувал

  Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според...