Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет2 часа

  Над 6,5 милиони заболени во светот – бројот на излекувани го надмина бројот на заболени

  Бројот на заразени од коронавирус во светот денес надмина 6,5 милиони, но речиси половина од нив, поточно 3,1 милиони луѓе,...

  Регион3 часа

  „Визер“ ги обнови летовите од Сараево

  Нискобуџетската авиокомпанија „Визер“ денеска ги обнови летовите од Сараево, а еден ден претходно и од Тузла, со што повторно го...

  Свет4 часа

  Шпанија од 22 јуни планира да почне со отворање на границите за туристи

  Шпанија постепено може да ги отвори своите граници за странски туристи од земји што се сметаат за безбедни во борбата...

  Регион5 часа

  Црна Гора појасни зошто границата за Србија е затворена

  Амбасадорот на Црна Гора во Србија, Тарзан Милошевиќ, изјави дека е потребно да се намали бројот на активни случаи во...

  Црна хроника6 часа

  Малолетник со мотоцикл удрил во полицајка

  Седумнаесетгодишно момче од Виница со мотоцикл удрило во полицајка, која му дала знак да запре. Според информациите на МВР, поднесена...