Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија12 часа

  (Видео) Филипче: Кичево за две години ќе добие модерна болница

  Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, и министерот за здравство, Венко Филипче, денеска ја посетија Општата болница во Кичево,...

  Македонија12 часа

  (Видео) Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе средства во културата и уметноста

  Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2, денеска го посети Бутел и манастирот Св. Никола од...

  Регион13 часа

  Во Хрватска 69 нови случаи на коронавирус

  Во изминатите 24 часа во Хрватска се регистрирани 69 нови случаи на коронавирус, што е нешто помал број отколку во...

  Македонија14 часа

  Навредувањето и исмевањето е најчест тип на насилство во училиштата

  Навредувањето и исмевањето е најчест тип на насилство во училиштата во земјава, покажа истражувањето на тема „Насилството во училиштата и...

  Регион15 часа

  Грчки медиуми: Повеќето од туристите од Србија се позитивни на Ковид-19

  Грчките медиуми пренесуваат дека повеќето од туристите од Србија се позитивни на Ковид-19, а тоа е и половина од новите...