Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Европа17 минути

  (Видео) Макрон се обрати пред пратениците на германскиот Бундестаг

  Претседателот на Франција Емануел Maкрон доцна синоќа во германскиот Бундестаг изјави дека Франција и Германија треба да се изгради модерна,...

  Свет37 минути

  (Видео) Вулканот Фуего повторно претставува закана, наредена е евакуација

  Властите во Гватемала ги повикаа жителите на осум општини во земјата, кој се во непосредна близина на вулакнот Фуего, да...

  Македонија1 час

  Забрана за товарни возила кај Делчево и на патот Крива Паланка-Деве Баир

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на места со остатоци од кашест снег на коловозот.Забрана за товарни...

  Македонија2 часа

  Во Маврово 25 сантиметри снежна покривка

  Најмногу снег наврна во Маврови Анови и Лазарополе. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во Маврoви Анови има снежна покривка...

  Македонија14 часа

  Тодор Петров: Мора да падне режимот од Муртино

  Мора да падне режимот од Муртино, порача Тодор Петров од Светскиот македонски конгрес на протестот пред Собранието против уставните измени....