Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет13 минути

  Рохани: Ние сме чувари на безбедноста на Персискиот залив

  Иран бил и ќе биде чувар на безбедноста и слободната пловидба во Персискиот залив, Ормутскиот теснец и Оманското море, порача...

  Култура1 час

  Македонски филм првпат во трка за престижната награда „Лукс“

  Македонскиот филм „Господ постои, нејзиното име е Петрунија“ на режисерката Теона Митевска, по селекцијата во Берлин, успехот во Пула и...

  Регион1 час

  Шумски пожар во источна Атика

  Голем шумски пожар избувна во источнот дел на Атика, поточно во општината Рафина. Во гаснењето на пожарот учествуваат 47 пожарникари...

  Црна хроника3 часа

  Кавадарчани пазареле со фалсификувани пари

  Полицијата во Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за...

  Црна хроника3 часа

  Шеесет и еден мигрант откриени во камион на патот Неготино – Скопје

  Шеесет и еден мигрант вчера се откриени во камион со скопски регистарски ознаки на автопатот Неготино – Скопје, во близина...