Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија1 час

  Арсовски: Вработени се и браќата на пратеничките Прентовиќ и Димовска-Симеска

  Ниту политичкиот прогон, ниту насилството, ниту заканите по живот нема да нè спречат вистината за непотизмот на власта, епидемијата на...

  Македонија3 часа

  Обвинителството и адвокатите за 27 април од судот направија Собрание

  По завршните зборови на Александар Василевски Нинџа, вчера заврши и последната фаза од судскиот процес за 27 април, но обвинителката...

  Македонија3 часа

  МВР за починатото лице во Волково: Нема видливи траги на насилство

  Утрово неколку минути пред 10 часот во полиција било пријавено дека има починато женско лице во нива што се наоѓа...

  Македонија5 часа

  Исмет Гури: Избламирани сме со судењето и нарушен ни е интегритетот

  Во кривичниот суд по четврти пат од почеток почна судењето за предметот на СЈО за уништување изборен материјал во предметот...

  Македонија5 часа

  Регистрирани 2.943 заболени од грип

  Во текот на изминатата недела, од 11 февруари до 17 февруари, во земјата се регистрирани 2.943 заболени од грип, што...