Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет58 минути

  (Видео)Пожар во болницата во Њу Делхи, нема жртви и повредени

  Во болницата Сеиндиски институти за медицински науки во Њу Делхи изби пожар, што предизвика масовна евакуација на пациентите и на...

  Македонија1 час

  Ветерот го отежнува гаснењето на пожарот кај Буковиќ, гори дабова шума

  Ветерот и тешко пристапниот терен го отежнуваат гаснењето на пожарот кој изутринава околу 10 часот избувна на непристапен терен над...

  Македонија2 часа

  (Видео) Костадинов: Мицкоски да признае дека во Унгарија се среќавал и со Груевски

  „На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се сретнал со еден од осомничените во...

  Регион3 часа

  Брнабиќ: Прашањето за Косово во сегашните граници е црвена линија преку која Србија нема да помине

  Признавањето на Косово во сегашните граници е црвена линија преку која Србија нема да ја премине, рече премиерката Ана Брнабиќ,...

  Македонија4 часа

  (Видео) Арсовски: СЈО нема повеќе кредибилитет

  ,,СЈО нема повеќе кредибилитет. Нема кредибилитет ниту Катица Јанева, ниту некој од обвинителите кои постапувале по нејзините насоки и молчеле...