Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Регион22 минути

  Забранет влез во Грција преку „Евзони“ од 22 до 6 часот наутро

  Министерството за внатрешни работи извести дека ќе биде забранет влезот во Грција преку преминот „Евзони“ од 22 до 6 часот...

  Македонија2 часа

  Во Геријатриската болница во Скопје 17 пациенти заболени од коронавирус

  Седумнаесет пациенти во ЈЗУ Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на коронавирусот. „На 3.8.2020...

  Спорт3 часа

  Трагедија во Белград – почина кошаркарот на Звезда, Мајкл Оџо

  Нигерискиот центар на Црвена звезда, Мајкл Оџо почина во Белград на само 27 години, откако имал срцев удар на индивидуален...

  Свет3 часа

  Лукашенко тврди дека бил намерно заразен со Ковид-19

  Неколку дена по загадочната објава дека се бори против Ковид-19, без да ја напушти функцијата, белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави...

  Свет3 часа

  Бројот на загинати од експлозијата во Бејрут се искачи на 154

  Бројот на загинати во експлозијата во пристаништето во Бејрут се искачи на 154, изјави либанскиот министер за здравство, пренесува државната...