Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет4 часа

  Грета фотографирана на подот во воз, од железницата велат дека имала седиште во прва класа

  Откако шведската климатска активистка, Грета Тунберг објави фотографија на која седи на подот во наводно преполн воз со кој си...

  Црна хроника5 часа

  Тетовец го пријавил чичко му оти му се заканувал со секира

  Шеест и двегодишен маж од Тетово, со иницијали И.И. синоќа бил приведен од страна на полицијата. Како што јави МВР,...

  Македонија7 часа

  (Видео) Шекеринска: Скопје не е веќе мрачен вилает каде полицијта брка студенти по библиотеки

  Вицепреиерката Радмила Шекеринска во обраќањето пред присутните на последниот настан од караванот на СДСМ насловен „На прав пат“ говореше за...

  Регион8 часа

  Вучиќ: Доаѓа Џонсон, а по него и Трамп

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави дека се надева оти премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ќе ја посети Србија. „Ќе...

  Европа9 часа

  Откриена бомба за време на реновирање на театар во Италија, евакуирани 54.000 лица

  Околу 54.000 луѓе се евакуирани од италијанскиот град Бриндизи поради деактивирање на бомба во Втората светска војна, соопштија локалните власти....