Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет10 часа

  Во Париз почина 16-годишно девојче, се верува дека е најмладата жртва во Европа

  Шеснаесетгодишната Џули А. е најмладата жртва на коронавирусот во Франција, а се претпоставува дека е и најмладата жртва во Европа,...

  Македонија11 час

  Столтенберг: Добредојде во НАТО, Северна Македонија!

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ни посака добредојде во алијансата како нова, 30-та членка. „Добредојде во НАТО, Северна Македонија!...

  Свет11 час

  Најлош ден во Италија – за еден ден од коронавирус починаа 969 луѓе

  Во изминатите 24 часа во Италија починале 969 луѓе од коронавирус, а заразени се нови 5.909. Тоа е најголем број...

  Македонија11 час

  Помпео: Членството на Северна Македонија во НАТО ќе доведе до поголема безбедност во целиот регион

  Северна Македонија стана 30. сојузничка на НАТО, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео и нагласи дека влезот во НАТО претставува...

  Свет13 часа

  (Видео) И британскиот министер за здравство има коронавирус

  По британскиот премиер Борис Џонсон, позитивен на коронавирусот е и министерот за здравство, Мет Хенкок, кој се огласи на „Твитер“...