Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија29 минути

  Приведени возачи на мотори кои синоќа се тркале низ скопските улици

  Полицијата синоќа спроведе акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат “диви трки“ на подрачјето на Скопје. Притоа...

  Регион1 час

  (Видео) 25 години од геноцидот во Сребреница

  Во Сребреница денеска се одбележуваат 25 години од геноцидот врз Бошњаците. Комеморацијата на жртвите од геноцидот во Сребреница почна со...

  Аја Софија, Истанбул Аја Софија, Истанбул
  Свет2 часа

  Европа и САД ја осудија одлуката на Турција за пренамена на Света Софија во џамија

  Виски претставници од ЕУ и САД ја осудија одлуката на турските власти Света Софија повторно да стане џамија. „Одлуката на...

  Македонија2 часа

  Регистрирани 357 прекршоци за неносење маска

  Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 357 прекршоци. Министерството...

  Македонија3 часа

  Бачев: Мицкоски и Заев се два столба на една фудбалска статива кои ја рушат Македонија

  Заев го брише името на државата, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ, но од друга страна Мицкоски го прифаќа...