Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Регион28 минути

  Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

  Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...

  Црна хроника31 минута

  Приведени тројца малолетници кои украле златни ланчиња

  Полицијата приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“. „На 22 септември,...

  Европа34 минути

  Конте ќе предложи вонредната состојба да трае до крајот на јануари

  Италијанскиот премиер Џузепе Конте изјави дека ќе му предложи на парламентот да ја продолжи вонредната состојба до крајот на јануари...

  Регион58 минути

  Границите со Грција остануваат затворени до 12 октомври

  Грција ја продолжи забраната за патување државјани на трети земји до 12 октомври, пренесува МИА. Ограничувањата на копнените граници се...

  Спорт2 часа

  Левандовски е играч на годината во Европа

  Роберт Левандовски вечерва ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во Европа за изминатата сезона. Полскиот репрезентативец со Баерн ја освои...