Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Црна хроника8 минути

  Прекршочна пријава за еко-активисти, испишувале графити на Министерството за екологија

  Полицијата поднесе прекршочна пријава против еко-активисти кои испишувале графити на Министерството за економија. Од движењето „Fridays For Future Skopje“ велат...

  Свет50 минути

  За 24 часа, двајца починати од коронавирус во Италија

  Во Италија почина уште едно лице како последица од коронавирусот, јави агенцијата „Анса“. Тоа е втора жртва на вирусот во...

  Македонија3 часа

  Посебен сообраќаен режим во Скопје за Задушница

  Поради верскиот празник Задушница, викендов, 22 и 23 февруари, во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел,...

  Македонија3 часа

  Променливо облачно време со северен ветер

  Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен...

  Спорт3 часа

  Сензација во Јапонија, Зубчиќ победи во велеслалом

  Филип Зубчиќ ја забележа првата победа во кариерата со што влезе во историјата на хрватското скијање. Зубчиќ со триумфот во...