Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Македонија19 минути

  (Видео) Орбан со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

  Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, преку видео порака упати поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски за претстојните парламентарни избори. „Ве поздравувам...

  Македонија49 минути

  Приведени возачи на мотори кои синоќа се тркале низ скопските улици

  Полицијата синоќа спроведе акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат “диви трки“ на подрачјето на Скопје. Притоа...

  Регион2 часа

  (Видео) 25 години од геноцидот во Сребреница

  Во Сребреница денеска се одбележуваат 25 години од геноцидот врз Бошњаците. Комеморацијата на жртвите од геноцидот во Сребреница почна со...

  Аја Софија, Истанбул Аја Софија, Истанбул
  Свет2 часа

  Европа и САД ја осудија одлуката на Турција за пренамена на Света Софија во џамија

  Виски претставници од ЕУ и САД ја осудија одлуката на турските власти Света Софија повторно да стане џамија. „Одлуката на...

  Македонија3 часа

  Регистрирани 357 прекршоци за неносење маска

  Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 357 прекршоци. Министерството...