Контакт

Макфакс

Артикли од Макфакс

Актуелно

Македонија7 минути

„Средба силна колку Горде“ – Мицкоски објави фотографија со Гордана Јанкулоска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. „Средба силна колку Горде....

Македонија11 минути

Платите на наставниците од овој месец се зголемуваат 15 отсто, соопшти МОН

Платите на наставниците и на другите вработени во основните и средните училишта продолжуваат да се зголемуваат. Како резултат на заложбата...

Регион2 часа

(Видео) Поранешен фудбалер на „Звезда“, водач на наркоклан, кој шверцувал дрога: откриено кој стои зад шверцот на 324 килограми кокаин во Грција

Водач на шестчлената група, која вчера беше уапсена за 324 килограми кокаин во Солун, е 40-годишниот Живко Бакиќ, поранешен фудбалер...

Македонија3 часа

(Видео) Стоилковски: Милионерот Љушев, другар на Ковачевски од СДС, ја вработил сопругата како директор на сектор, во нормална држава би поднел оставка за непотизам

„Сè што е поврзано со СДС не е далеку од непотизам, корупција и криминал. И, секако, сето тоа поврзано со...

Македонија3 часа

Левицата со иницијатива до Уставниот суд за контроверзното именување улици во Скопје

Денеска, правниот тим на Левицата поднесе иницијатива за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за именување улици, донесена од...