Контакт

макфакс

Артикли од макфакс

Актуелно

Регион4 часа

Воз прегази мигранти кои спиеле на шините на патот кон Солун

Воз кој сообраќал од Драма кон Солун рано утринава прегази тројца мигранти кои спиеле на шините. Несреќата се случила во...

Регион4 часа

(Видео) Авион на „Визер“ летал неколку метри над главите на туристите при слетувањето на Скијатос

Авион на „Визер“ летал неколку метри над главите на туристите при слетувањето на грчкиот остров Скијатос. На драматичната снимка може...

Свет5 часа

(Видео) Либанец со сачмарка држи заложници во банка, не му ги даваат заштедените пари

Разбеснет Либанец во Бејрут вооружен со сачмарка држи во заложништво вработени во банка во Бејрут барајќи 200.000 долари на неговата...

Македонија6 часа

Николоски од Тетово: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ води кон подобра инфраструктура и решавање на проблемот со водоснабдувањето

„Би сакал да ја поздравам иницијативата ‘Го сакам Тетово’, која овие два дена организира и концерти, кои навистина вчера беа...

Македонија7 часа

(Видео) Талески: Наместо проекти, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ удираат по џебот на граѓаните

„Градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ 10 месеци не работат ништо, освен што парите на граѓаните ги трошат на луксуз и...