Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија5 часа

  Дескоска: Згрозена сум и најостро го осудувам физичкиот инцидент во затворот

  Згрозена сум и најостро го осудувам вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ „Затвор – Скопје“, напиша на својот...

  Македонија5 часа

  Русковска: Амнестираните и тоа како знаат дека се виновни

  Обвинтиелката Вилма Русковска на денешното рочиште за крвавиот четврток, на критиките од бранителите во завршните зборови за обвинението и амнестијата,...

  Македонија6 часа

  (Видео) Котевски: Јанакиески е вратен во затворот, Ристовски не бил испратен во болница

  По лекарските прегледи во болницата „8 Септември”, Миле Јанакиески е вратен во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. По инцидентот,...

  Македонија7 часа

  Нинџа: Мистериозно исчезнаа комуникациите на 27 април со Спире Ристовски, Мијалков, Атанасовски и Бошковски

  Обвинетиот соработник на УБК за крвавиот четврток, Александар Василевски – Нинџа, на денешното рочиште во своите завршни зборови рече дека...

  Македонија8 часа

  Годинава речиси секој ден исчезнува по еден човек

  Пронајденото мртво тело на 35-годишниот Горан Атанасовски од Скопје, кој вчера беше пријавен за исчезнат, ја вознемири јавноста. Коментарите во...