Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Економија1 минута

  Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

  Генералниот директор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се...

  Црна хроника1 час

  Тешко повреден основец кој паднал од прозорец на училиште во Велес

  Во велешката полиција на 18  септември пријавен бил инцидент што се случил во основното училиште „Панко Брашнар“. Според пријавата, при...

  Македонија2 часа

  Персонализираната „Скопска“ траела само 4 години, граѓаните мора да ја заменат на свој трошок

  Граѓаните што поседуваат персонализирана картичка „Скопска“ за возење со автобусите на ЈСП ќе мора да ја заменат со нова ако...

  Свет4 часа

  Жените во Иран се изборија да гледаат фудбал на стадиони

  На жените во Иран ќе им биде дозволено да одат на стадиони и да ја гледаат машката фудбалска репрезентација. Министерот...

  Регион5 часа

  Еден мигрант убиен во тепачка кај Бихаќ

  Еден мигрант е убиен, а друг е тешко повреден во тепачка што се случила синоќа во центарот за мигранти кај...