Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Црна хроника2 минути

  Тетовец покрај локален пат пронашол ракетен фрлач од СФРЈ

  Тетовец пронашол рачен ракетен фрлач, покрај локалниот пат за селото Селце, на место викано Црн камен. МВР соопшти дека полициски...

  Македонија53 минути

  (Видео) Костадинов до Мицкоски: Повикајте ги вашите роднини да се откажат од вработувањата

  Членови на семејствата на претставници на СДСМ преземаа морални чекори на повлекувања од своите работни места на свои и покрај...

  Свет4 часа

  (Видео) Пожар во конзеваториумот „Чајковски“ во Москва

  Утрово се запали зградата за државниот конзерваторум „Чајковски“ во Москва. Според информациите на медиумите, нема повредени. Пожарот започнал на третитот...

  Регион4 часа

  „Франкфуртер Рундшау“: ЕУ и САД договорија поделба на Косово

  ЕУ и САД го усогласија текстот на договорот за решевање на косовското прашање што предвидува поделба на Косово и размена...

  Македонија5 часа

  За опозицијата не е доволна оставката на Котевски, бараат оставки од Заев и Дескоска

  ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение го коментира физичкиот инцидент што пред два дена се случи во затворот Скопје и бара од премиерот...