Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Европа25 минути

  Режисерот Стоун го праша Путин за Сталин и доби интересен одговор

  Рускиот претседател Владимир Путин во интервјуто кое го даде за американскиот режисер Оливер Стоун изјави дека има комплексен однос кон...

  Црна хроника3 часа

  Син го пронашол татка си мртов во бунар

  Триесет и осумгодишен маж од Арачиново го пронашол телото на неговиот татко Н.Р.(68) во бунар во близина на својата куќа...

  Македонија5 часа

  Пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

  Полицијата пронашла марихуана при преглед на возило на двајца скопјани, кои биле вработени во УБК. МВР соопшти дека двајцата се приведени...

  Македонија6 часа

  Фон дер Лајен ќе се залага за брзи преговори со Северна Македонија и Албанија

  Претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен во нејзиното прво интервју за „Шпигел“ ги потврди заложбите за европската перспектива...

  Македонија8 часа

  ВМРО-ДПМНЕ бара да се истражи дали Јанева го злоупотребува боледувањето

  ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение бара од надлежните да истражат дали Катица Јанева го злоупотребува боледувањето. „Катица Јанева веќе петти ден по...