Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Економија10 часа

  Субвенции и за казината – ќе плаќаат само една третина од износот за лиценца

  Во четвртиот сет мерки Владата предвиде субвенции за приредувачите на игри на среќа за месеците октомври, ноември и декември. Тие...

  Свет11 час

  Азербејџан тврди: Ерменските сили убија петчлено семејство

  Пет члена од исто семејство биле убиени во гранатирањето на ерменските сили, објави Генералното обвинителство на Азербејџан. Најавено е покренување...

  Регион12 часа

  Црна Гора: 17 лица животно загрозени како последица на коронавирусот

  Во Клиничкиот центар на Црна Гора, 17 пациенти се животно загрозени како последица на коронавирусот, соопшти здравствената установа. 53 пациенти...

  Македонија14 часа

  Филипче: Сите пациенти со рак на дојка имаат терапија

  Министерот за здравство Венко Филипче, денеска учествуваше на 12. розова прошетка наречена „Напред розово“ во организација на Здружението „Борка –...

  Македонија14 часа

  ВМРО-ДПМНЕ: Проектот викенд без ДДВ не е истиот тој кој Заев го ветуваше пред избори

  „Четвртиот пакет на мерки на мафијата на власт е задоцнет и нема да одговори соодветно на потребите на македонската економија...