Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Европа17 минути

  Германски виролог: Ефектите од вакцинацијата за првпат ќе се видат во јуни

  Берлинскиот есперт за вируси Кристијан Дростен рече дека летото во Германија може да излезе многу добро со продолжување на вакцинацијата...

  Европа39 минути

  Макрон: Поделбите за време на пандемијата ја истакнаа потребата од зајакнување на ЕУ

  Францускиот претседател Емануел Макрон рече дека националните поделби за време на пандемијата со Ковид-19 ја нагласија потребата од зајакнување на...

  Свет1 час

  Фаучи: Можно е укинување на обврската за носење маски во затворен простор

  Водечкиот американски имунолог и медицински советник во Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека наскоро ќе се променат упатствата за носење...

  Европа2 часа

  Борел: Лидерите на БиХ да прекинат со остра реторика и да спроведат реформи

  Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел, пред состанокот на министрите во Брисел, оцени дека лидерите...

  Македонија2 часа

  Сончево и топло до 27 степени, во среда дожд и грмежи

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе...