Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Свет32 минути

  Голем пожар во Дака, изгореа 15.000 домови

  Во голем пожар во Дака, престолнината на Бангладеш, изгореа 15.000 домов, а 50.000 луѓе останаа без покрив на главата. Пожарот...

  Свет54 минути

  Иранскиот танкер исплови од Гибралтар

  Иранскиот танкер,кој од минатиот месец беше заробен од Гибралтар поради сомневање дека носи нафта за Сирија, ноќеска го напушти пристаништето,...

  Свет58 минути

  Шојгу: Летовите на бомбардерите беа планирани, целта не беше затрашување на САД

  Руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела изведоа планирани летови до Чукотскиот автономен регион, изјави рускиот министер за одбрана, Сергеј...

  Македонија15 часа

  Пожар долж пругата од селото Мрзенци кон Давидово

  Пожар избувна денеска и во Гевгелиско. Како што информира Центарот за управување со кризи, активен пожар на запалени стрништа и...

  Регион16 часа

  Се подобрува здравствената состојба на девојчето затруено на брод на Хвар

  Се подобрува здравствената состојба на 14-годишно девојче кое пред пет дена беше затруено со јаглерод моноксид (СО) на брод во...