Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија10 часа

  Се укина забраната во кафулиња и ресторани на една маса да седат само двајца

  Владата денеска донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана. Со...

  Регион10 часа

  Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

  Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на коронавирус. Тој ги почувствувал првите симптоми на неодамнешниот мировен...

  Регион10 часа

  Нови антивладини протести во Бугарија: „Корона, чао! Бојко, чао!“

  Нови антивладини протести попладнево се случуваат во Софија, Варна, Бургас, Стара Загора, Хасково и неколку други градови во Бугарија. Веќе...

  Македонија12 часа

  Лични карти може да се подигнат и на денот на гласањето

  Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава на денот на...

  Македонија13 часа

  Притвор од 8 дена за насилникот од автокампот „Градиште“

  Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“,...