Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Регион2 часа

  Харадинај се откажа од пратеничкиот мандат

  Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, на „Фејсбук“ објави дека нема да биде пратеник во новиот состав на косовскиот парламент....

  Македонија3 часа

  Судењето за „Шлаканиците во Центар“ почна пак од почеток

  Точно 3 години, 1 месец и 1 ден од поднесувањето на обвинението од СЈО за шлаканиците во Општина Центар во...

  Македонија3 часа

  Денот на македонската револуционерна борба неработен за сите граѓани

  Министерството за труд и социјална политика соопштува дека во согласност со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“...

  Забава4 часа

  Дванаесет години од смртта на Тоше Проески

  На денешен ден пред дванаесет години пејачот Тоше Проески трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на...

  Регион4 часа

  (Видео) Акција на специјалната единица РОСУ во Косово, уапсени две лица

  Повеќе од 100 припадници на специјалната единица на косовската полиција РОСУ со 25 оклопни возила и џипови утринава околу 5.50...