Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија1 час

  Влада: Моделот за образовниот процес ќе се донесе по мислењето на Комисијата за заразни болести

  Конечната одлука за начинот на кој ќе се спроведува наставата од септември ќе биде донесена врз основа на мислењето на...

  Македонија1 час

  На Криволак ќе дојдат 170 американски војници за изведување на заедничка вежба

  Владата донесе Одлука за влегување и престој на странски вооружени сили во земјава заради изведување на вежбовна активност. Одлуката се...

  Македонија1 час

  Автобусите отсега ќе можат да превезуваат поголем број на патници, одлучи Владата

  Автобусите отсега ќе може да пренесуваат патници со 75 отсто од капацитетот, наместо досегашните 50, одлучи Владата на седница. „На...

  Црна хроника2 часа

  Тетовец со нож се заканувал во дуќан каде како продавачка работела неговата поранешна сопруга

  Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишен селанец од тетовскиот регион, поради сомнение дека сторил кривични дела „загрозување со опасно орудие...

  Регион3 часа

  Во Србија 235 новозаразени и шестмина починати

  Во Србија изминатите 24 часа се регистрирани нови 235 новозаболени и шестмина починати од коронавирус. Во последните 24 часа на...