Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија12 минути

  Костов: Јанакиески нема повреди, во затворот ќе биде под надзор на доктор

  Директорот на болницата „8-ми септември“, Христијан Костов изјави дека кај екс-министерот, Миле Јанакиески не биле евидентирани никакви повреди по инцидентот...

  Македонија35 минути

  Костадинов: Сценаристи на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, во врска со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари обвини дека се работи за сценарио...

  Македонија1 час

  Министерството за правда го осуди инцидентот во затворот во Шуто Оризари

  Министерството за правда упати остри осуди за денешниот инцидент во КПУ „Затвор – Скопје“, каде што беа повредени ексминистрите Миле...

  Македонија3 часа

  Му се слоши на Никола Митревски – Кољо, брзата помош дојде во судот

  На рочиштето за крвавиот четврток му се слоши на обвинетиот Никола Митревски – Кољо, при што претседателката на судечкиот совет,...

  Македонија3 часа

  Нинџа: 27 април да биде поука за идните генерации, политиката да не си игра со чувствата на народот

  Жалам за настанот што се случи на 27 април во Собранието, жалам и за последиците и за секој повреден. Ова...