Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија38 минути

  Заев ја претстави економската програма: „600 евра просечна, 300 евра мининална плата“

  100.000 нови работни места, 36.000 денари просечна и 18.000 минимална плата до крајот на мандатот во 2024. Ова се дел...

  Црна хроника2 часа

  Осуденик од затвор договарал зделки и измамил фирма од Прилеп

  Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство...

  Црна хроника2 часа

  Притвор за полицаецот кој прими поткуп од 100 евра за да не пише казна

  Против полицискиот службеник кој прими поткуп за да не пише казна поднесена е кривична пријава и одреден му е 30-дневен...

  Македонија3 часа

  Хелсиншки комитет: Не смее да ` се даде отказ на работничка за време на бременост

  Бремена работничка побара правна помош од Хелсиншкиот комитет бидејќи работодавачот незаконски ` го прекинал работниот однос додека користела боледување. Станува...

  Европа3 часа

  Стотици мигранти тргнаа од Турција кон Европа

  Стотици мигранти тргнаа низ северозападна Турција кон границата со Грција и со Бугарија, откако турски официјален претставник изјави дека Анкара...