Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Црна хроника2 минути

  Тетовец и тројца албански државјани уапсени поради трнспорт на 20 килограми марихуана во Дебар

  На дебарската улица „Александар Илиќ“ во вечерните часови на 15. јануари, при контрола на патничко автомобил „фолксваген поло“ со тетовски...

  Европа53 минути

  Барниер: Ризикот oд не постигнување договор за брегзит никогаш не бил толку голем

  Преговарачот на ЕУ, Мајкл Барниер го предупреди Европскиот парламент дека ризикот од непостигнување договор за брегзит никогаш не бил толку...

  Свет1 час

  Во нападот во Најроби убиени 14 луѓе, елиминирани и напаѓачите

  Кенискиот претседател Ухуру Кенијата соопшти дека заложничката драма во луксузниот хотелски комплекс во Најроби е завршена и дека напаѓачите се...

  Свет1 час

  Ел Чапо му дал 100 милиони долари на претседателот на Мексико

  Сведок на судењето против Ел Чапо во САД изјави дека обвинетиот наркобос платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател...

  Македонија2 часа

  Во Битола температурата се спушти на – 18 степени

  Во Битола температурата се спушти на – 18 степени. Според УХМР ниски температури се регистирирани и во Прилеп и Лазарополе...