Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Свет7 часа

  Ел Багдади се заканува со нови напади

  Медиумската мрежа на екстремистичката група Исламска држава објави аудиоснимка, во која се тврди дека е од водачот на таа терористичка...

  Свет8 часа

  Кремељ: Меѓународната заедница да не брза со заклучоци за нападите на Саудиска Арабија

  Неприфатливо е да се зборува за евентуална одмазда за нападите врз саудиските нафтени постројки, порача Русија и ги повика земјите...

  Свет9 часа

  Тројца починати и над 220 заразени од листерија во Шпанија

  Тројца луѓе починаа, а најмалку 222 се заразени во досега најголемата епидемија на листерија забележана во Шпанија, соопшти Светслата здравствена...

  Македонија10 часа

  Влада: Службените трошоци на членовите на Владата се намалени за 26% во однос на првиот мониториран циклус

  Владата го објави најновиот шестмесечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата. Целта на оваа алатка, како...

  Црна хроника11 час

  Маж пристигнал на Клиниката за токсикологија и починал

  Непознато машко лице синоќа пристигнало на Клиниката за токсикологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што починало, соопшти МВР. Според...