Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Црна хроника2 часа

  Најтешко повредената жена од автобусот префрлена во Ниш, другите патници ја напуштија болницата во Блаце

  По добиените информации од дежурните лекари во болницата во Прокупље, кај нив во моментов се згрижени 16 пациенти, додека едната...

  Економија3 часа

  Ангеловска: Граѓаните можат да добијат до 20.830 евра субвенција преку „Купи куќа, купи стан“

  „Граѓаните можат да добијат и до 20.830 евра субвенција преку проектот „Купи куќа, купи стан“. Со новите модели, проектот ги...

  Македонија4 часа

  (Видео) Андоновска: На повидок нов скандал со уништување на инсулин

  „Дали на повидок е нов скандал со уништување на корисен инсулин во земјава?Имено инсулинскиот скандал во кој се вклучени министерот...

  Спорт5 часа

  Средба на Буфон и Роналдо со деца кои се спасија од земјотресот во Албанија

  Фудбалерите на торински Јувентус, Џанлуиџи Буфон и Кристијано Роналдо вчера се сретнаа со 2 деца кои се спасија од силниот...

  Регион5 часа

  Масовни апсења по насилните демонстрации во Атина

  Серија вандалски напади насочени кон продавници, филијали на банки и згради на државни служби се случија синоќа низ Атина.Од полицијата...