Контакт

Васко Маглешов

Артикли од Васко Маглешов

Актуелно

Македонија9 минути

Пожар меѓу селата Долно Соње и Добри Дол

Од Центарот за управување со кризи информираат дека преку Е-112 била добиена пријава за пожар помеѓу с.Долно Соње и с.Добри...

Европа3 часа

(Видео) Камера го сними моментот кога автобусот полн со туристи падна од надвозник кај Венеција

Безбедносните камери го снимиле моментот кога автобус полн со туристи падна од надвозник во близина на Венеција по што се...

Регион7 часа

Преминот Брњак е отворен за сообраќај по 10 дена блокада, Јариње сè уште не

Од утринава, во 8 часот, по 10 дена блокада, целосно е отворен за сообраќај преминот Брњак. Информацијата за „Косев“ ја...

Свет7 часа

Поплавите создадоа целосна апокалипса: десетици војници исчезнаа во невремето во Индија

Дваесет и тројца припадници на индиската армија се прогласени за исчезнати во поплава предизвикана од силно невреме во североисточната држава...

Регион8 часа

(Видео) Гори пластика во компанијата во Осиек, објавени нови снимки

Началникот на штабот на цивилната заштита и пожарникарите од Осиек, Драган Вулин објави нови снимки од пожарот во компанијата во...