Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Европа9 часа

  Во Австрија падна голема нарко-мрежа од Балканот

  Федералната криминалистичка служба на Австрија зададе тежок удар на меѓународна нарко-мафија, сочинета од луѓе од Балканот. Полицијата уапсила 14 осомничени...

  Македонија10 часа

  Богоевски за в четврток ја закажа комисиската расправа за мандатот на Груевски

  Пратеникот Павле Богоевски во својство на претседател на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања за в четврток закажа седницата на...

  Црна хроника10 часа

  Избоден 13-годишник пред бурекчилница во Чаир

  Тринаесетгодишно момче од Скопје било нападнато пред бурекчилница во скопската населба Чаир во вечерните часови на 20 мај. Како што...

  Македонија13 часа

  УНЕСКО препорачува Охрид да се стави на листата на загрозено светско наследство

  УНЕСКО во најновиот извештај препорачува да го стави природното и културното наследство на Охридскиот Регион на листата на загрозено светско...

  Црна хроника14 часа

  Кривични пријави за пуштање бомби на разглас

  Полицијата поднесе кривични пријави против четири лица за пуштање бомби на разглас. Кривичната пријава следува бидејќи на 4 април за...