Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Бизарно1 час

  Од британска палата украдена златна ВЦ школка вредна 5 милиони долари

  Златна ВЦ школка од 18 карати е украдена преку ноќ од дворецот Бленхајм каде е роден Винстон Черчил, јави Би-би-си....

  Свет3 часа

  Првата пловечка нуклеарна централа стигна на својата цел

  Првиот пловечки нуклеарен реактор во светот, кој Русија го изгради и покрај предупредувањата од здруженијата за заштита на животната средина,...

  Европа3 часа

  (Видео) Ужасни последици од невремето во Шпанија: Обилните врнежи однесоа шест животи

  Обилните дождови во југоисточна Шпанија однесоа уште два животa, со што бројот на загинатите се искачи на шестмина, соопштија денеска...

  Свет5 часа

  Белата куќа потврди: Синот на Бин Ладен е убиен во анти-терористичка операција

  Белата куќа денеска соопшти дека Хамза бин Ладен, син на убиениот лидер на терористичката Ал-Каеда, Осама бин Ладен, кој и...

  Свет5 часа

  Жена од Калифорнија во тешка здравствена состојба поради крема за лице

  Жена од Калифорнија е хоспитализирана во полукоматозна состојба откако употребила крема за лице од Мексико кој била натопена во токсична...