Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија2 часа

  Пожар долж пругата од селото Мрзенци кон Давидово

  Пожар избувна денеска и во Гевгелиско. Како што информира Центарот за управување со кризи, активен пожар на запалени стрништа и...

  Регион2 часа

  Се подобрува здравствената состојба на девојчето затруено на брод на Хвар

  Се подобрува здравствената состојба на 14-годишно девојче кое пред пет дена беше затруено со јаглерод моноксид (СО) на брод во...

  Македонија5 часа

  (Видео) Стоилковски: Дали Костадинов лаже за „Рекет“ поради содржината на еден од телефоните на осомничените?

  СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се...

  Македонија5 часа

  ( Видео) Костадинов: Мицкоски да каже дали се гледал со Груевски, со новинарот од Италија, со други луѓе од Словенија?

  Христијан Мицковски одбегнува да одговори на прашањата што му ги поставуваме, се крие зад статуси на социјалните мрежи, се крие...

  Регион6 часа

  Грчкиот митрополит осуден за говор на омраза поднесе оставка

  Контроверзниот грчки митрополит од Калаврит, Амвросиос, кој важи за жесток грчки конзервативец, денеска поднесе оставка, пренесуваат грчките медиуми. Тој е...