Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Забава12 часа

  (Видео) Тамара Тодевска – најдобар интернационален артист на Кенга Маџик во Албанија

  Тамара Тодевска со песната „Monsters” вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на престижниот музички фестивал Кенга Маџик во Тирана,...

  Црна хроника13 часа

  Пукано во полицаец кој се обидел да спречи разбојништво во Скопје

  Два лица пукале кон полициски службеник кој се обидел да ги спречи при разбојништво во Топанско поле. „Во СВР Скопје...

  Свет13 часа

  Шојгу: Односите меѓу Русија и НАТО само се влошуваат

  Односите меѓу Русија и НАТО се повеќе се влошуваат, рече рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. „Пред пет години, имавме...

  Македонија15 часа

  Магла на патот Страцин – Крива Паланка и во Кичево

  Намалена видливост поради појава на магла од 50 – 100 метри има на патниот правец Страцин – Крива Паланка и...

  Македонија17 часа

  Министерство за здравство : Уништивме сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ

  ВМРО-ДПМНЕ треба да одговори пред граѓаните зошто набавувало сомнителен инсулин за граѓаните, а не да манипулира на сметка на здравјето...