Контакт

Васко Маглешов

  Артикли од Васко Маглешов

  Актуелно

  Македонија2 минути

  (Видео) Николовски: Вице Заев црвенеел и се потел од мојата изјава

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, по денешното подготвително судско рочиште за тужбата за клевета и навреда од братот на премиерот,...

  Свет27 минути

  Маж со чекан уби готвач и повреди две лица во ресторан во Бруклин

  Маж со чекан синоќа влегол во ресторан во Бруклин и нападнал тројца вработени, претепувајќи го до смрт готвачот и нанесувајќи...

  Црна хроника1 час

  Тетовец и тројца албански државјани уапсени со 20 килограми марихуана во Дебар

  На дебарската улица Александар Илиќ, во вечерните часови на 15  јануари, при контрола на автомобил „фолксваген поло“, со тетовски регистарски...

  Европа2 часа

  Барниер: Ризикот oд непостигнување договор за брегзит никогаш не бил толку голем

  Преговарачот на ЕУ, Мајкл Барниер, го предупреди Европскиот парламент дека ризикот од непостигнување договор за брегзит никогаш не бил толку...

  Свет2 часа

  Во нападот во Најроби убиени 14 луѓе, елиминирани и напаѓачите

  Кенискиот претседател Ухуру Кенијата соопшти дека заложничката драма во луксузниот хотелски комплекс во Најроби е завршена и дека напаѓачите се...