Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Најново

  Daily news2 месеци

  СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни

  И годинава во Скопје по 6 пат се одржува „Викендот на гордоста Скопје 2018“ – СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни.  Настанот...

  Daily news2 месеци

  Димитров бара мудрост и нерви пред средбата со Коѕијас

  „Пуштајте ми ве молам мудрост и нерви“ напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот фејсбук-профил пред да отпатува...

  Daily news4 месеци

  Демонстранти во Аргентина бараа да остане во сила законот против абортус

  Неколку стотини луѓе протестираа поради нацрт-закон за укинување на забраната за абортус во Аргентина. На собирот организиран со слоган „За...

  Daily news4 месеци

  Притворен 23-годишен маж за нападот во Виена

  Австриската полиција соопшти дека притворила 23-годишен маж, осомничен за нападот со нож во Виена, при што беа повредени четири лица....

  Daily news4 месеци

  Летовите до Израел ќе поминуваат низ воздушниот простор на Саудиска Арабија

  Авион на „Ер Индија“ денеска леташе помеѓу Њу Делхи и Тел Авив во воздушниот простор на Саудиска Арабија, со што...