Контакт

Виктор Јованов

  Артикли од Виктор Јованов

  Актуелно

  Свет39 минути

  (Видео) Азербејџан гранатира ерменски положби во Нагорно – Карабах

  Азербејџанските вооружени сили синоќа гранатирале положби на Ерменија во Нагорно – Карабах, соопшти Министерството за одбрана на Азербејџан. Според соопштението,...

  Македонија1 час

  Казнети 339 возачи во Скопје од кои 108 за брзо возење

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.09.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...

  Македонија2 часа

  Прв академски час – на отворено или онлајн

  Факултетите денеска традиционално ќе одржат прв академски час, кој поради пандемијата ќе се организира на отворено или онлајн. На факултетите...

  Македонија2 часа

  Сончево време со умерена облачност, температурата до 26 степени

  Времето ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови повремено значително облачно со услови за слаб дожд, соопти УХМР....

  Македонија15 часа

  Ѓорѓија Сајкоски избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

  Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по предлог на претседателот Христијан Мицкоски, денеска го изгласал Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на...