Контакт

Виктор Јованов

  Артикли од Виктор Јованов

  Актуелно

  Европа6 минути

  Папата за првпат поддржа геј бракови: Тие се Божји деца и имаат право на семејство

  Папата Франциско во документарц кој денеска беше премиерно прикажан изјави дека геј луѓето треба да можат да го легализираат своето...

  Црна хроника1 час

  Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците што го пронашле

  Во вечерните часови на 20 октомври, на скопската улица Ѓорче Петров, автомобил „ауди“, управуван од А. А. (26) од село...

  Македонија4 часа

  (Видео) Костадинов: Нема потреба од формирање нова комисија за справување со коронавирусот

  Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за формирање специјална комисија која ќе се справува со коронавирусот е уште едно во низата деструктивни дејствувања...

  Македонија5 часа

  Сервали и птици Скарлет Ибис пристигнуваат во скопската Зоолошка

  Наскоро во Зоолошката градина Скопје ќе пристигнат сервали и црвени птици од видот Скарлет Ибис. Сервалите се африкански предатори од...

  Македонија5 часа

  (Видео) ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање специјална државна комисија против Ковид-19

  ВМРО-ДПМНЕ предлага предлог-закон за формирање специјална државна комисија за заштита и борба против пандемии и епидемии. Како што истакна Атонијо...