Контакт

Виктор Јованов

  Артикли од Виктор Јованов

  Актуелно

  Црна хроника1 час

  Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците што го пронашле

  Во вечерните часови на 20 октомври, на скопската улица Ѓорче Петров, автомобил „ауди“, управуван од А. А. (26) од село...

  Македонија4 часа

  (Видео) Костадинов: Нема потреба од формирање нова комисија за справување со коронавирусот

  Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за формирање специјална комисија која ќе се справува со коронавирусот е уште едно во низата деструктивни дејствувања...

  Македонија5 часа

  Сервали и птици Скарлет Ибис пристигнуваат во скопската Зоолошка

  Наскоро во Зоолошката градина Скопје ќе пристигнат сервали и црвени птици од видот Скарлет Ибис. Сервалите се африкански предатори од...

  Македонија5 часа

  (Видео) ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање специјална државна комисија против Ковид-19

  ВМРО-ДПМНЕ предлага предлог-закон за формирање специјална државна комисија за заштита и борба против пандемии и епидемии. Како што истакна Атонијо...

  Македонија6 часа

  Голем помор на риби кај производителите на крап во Тиквешко Езеро

  Голем помор на риби кај производителите на крап се случува во моментот на Тиквешко Езеро, а почнувајќи од утринските часови...