Контакт

Виктор Јованов

Артикли од Виктор Јованов

Актуелно

Македонија4 часа

(Видео) Мицкоски: Предупредував дека ќе има промена на учебниците по историја, СДСМ работи под диктат на Бугарија

Не е ова од комисијата денес, тоа е од претходните состаноци колку што јас знам и предупредував дека ние, наместо...

Европа4 часа

(Видео) Голем пожар во Валенсија, евакуирани 1.200 луѓе

Голем пожар во природа опустоши површина од 6.500 хектари во шпанската автономна област Валенсија, а 1.200 луѓе се евакуирани, соопштија...

Свет5 часа

(Видео) Русија покажа ново оружје, куче робот вооружено со ракетен фрлач

Во Москва во тек е голема воена изложба на руската армија – „Армија 2022“. Руската новинска агенција „Риа новости“ објави...

Македонија8 часа

(Видео) Каевски: Препораките на Комисијата ги демантираа лагите на ВМРО-ДМНЕ за бришење и менување на историјата

Со усвоените препораки на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања паднаа во вода сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија9 часа

Нови 889 случаи Ковид-19, пријавени се 10 починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 12.8. 2022 до...