Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Разбојник украл „бмв“, па со боксирач ги нападнал полицајците што дошле да го апсат

Скопското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 29-годишен скопјанец, кој најпрвин украл „бмв“, а потоа физички ги нападнал полицајците што...

Црна хроника3 часа

Пронајдено оружје во куќа на жител на Копанце, Тетовско

Автоматска пушка, пиштол и муниција биле пронајдени во куќа на жител на тетовското село Копанце. Според информациите на МВР, вчера...

Свет3 часа

Русија бара да се преместат седниците на ОН од Њујорк

Русија поднесе официјално барање седниците на првиот комитет на Генералното собрание на Обединетите нации да не се одржуваат во Њујорк,...

Европа3 часа

Француските разузнавачи уапсија лице инспирирано од 11 септември

Францускиот министер за внатрешни работи, Кристоф Кастанe, изјави дека разузнавачката служба уапсила човек кој планирал напади инспириран од тие врз...

Култура4 часа

Светска премиера на „Врба“ на Манчевски утре на фестивалот во Рим

Светската премиера на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски ќе биде утревечер на Филмскиот фестивал во Рим, Италија, во рамките на...