Контакт

Актуелно

Регион1 час

Наезда на комарци во Осиек, цел град мириса на аутан

Жителите на Осиек се жалат на наезда на комарци, која велат дека сериозно им го загрозува здравјето. Слична појава има...

Европа1 час

(Видео) Мотоцикл од конвојот на принцот Вилијам удрил во старица

Стара жена на возраст од 83 години е хоспитализирана во критична состојба, со напукната карлица и неколку други повреди по...

Македонија2 часа

Пендаровски бара Иванка Додовска да биде разрешена од Националниот совет за евроинтеграции

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде...

Спорт3 часа

Платини ослободен од притвор

Поранешниот претседател на Сојузот на европските фудбалски асоцијации (УЕФА), Мишел Платини, кој беше уапсен вчера во Нантери, Франција, е ослободен,...

Македонија3 часа

Претпладне сончево, од пладне пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде...