Контакт

Актуелно

Свет29 минути

Трамп: Секој напад врз нешто што е американско ќе значи уништување за Иран

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска се закани дека ќе го нападне Иран во знак на одмазда за какви било напади...

Црна хроника1 час

Бомби и муниција пронајдени во штала во Дебарско

Дебарската полиција поднесе кривична пријава против двајца дебрани во чија штала биле пронајдени оружје и муниција. Како што информираат од...

Македонија4 часа

Владата му додели помош од 1,5 милион евра на Државниот студентски дом „Скопје“

Владата на редовна седница донесе одлука за доделување средства на Државниот студентски дом „Скопје“ – Скопје. Со оваа одлука на...

Македонија5 часа

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

Единствена Македонија го поздравува најновиот извештај на мониторинг-комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа, во кој се вели дека...

Македонија5 часа

Унагрија го ратификува протоколот за НАТО

Со 153 гласа „за“ пратениците од Унгарија едногласно го ратификуваа протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО. На...