Контакт

Актуелно

Регион49 минути

Апсења во Албанија поради уништување на изборен материјал

Албанската полиција уапси најмалку петмина приврзаници на опозицијата, поради наводно оштетување на гласачки кутии и документи, за да ги спречат...

Црна хроника4 часа

Мигрант повреден од струен удар при обид да побегне со воз

Мигрант од Пакистан на возраст од 21 година преживеал струен удар при обид да побегне со воз во близина на...

Свет6 часа

Кина набргу нема да биде најнаселената земја во светот

Според најновиот извештај на Обединетите нации, во следните десет години Индија ќе ја надмине Кина и ќе стане најнаселена земја...

Свет6 часа

Милијардерите се уште не дале ни паричка за реконструкцијата на „Нотр Дам“

И покрај ветувањата од некои од најпознатите француски милијардери, портпаролот на катедралата „Нотр Дам” тврди дека никој досега не испратил...

Економија6 часа

(Видео) Почнува проектот за поврат на 15 отсто од ДДВ кај граѓаните

Од 1 јули 15 отсто од платениот ДДВ се враќа кај секој граѓанин со наполнети 15 години. Денеска, Управата за...