Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Мигрант повреден од струен удар при обид да побегне со воз

Мигрант од Пакистан на возраст од 21 година преживеал струен удар при обид да побегне со воз во близина на...

Свет4 часа

Кина набргу нема да биде најнаселената земја во светот

Според најновиот извештај на Обединетите нации, во следните десет години Индија ќе ја надмине Кина и ќе стане најнаселена земја...

Свет5 часа

Милијардерите се уште не дале ни паричка за реконструкцијата на „Нотр Дам“

И покрај ветувањата од некои од најпознатите француски милијардери, портпаролот на катедралата „Нотр Дам” тврди дека никој досега не испратил...

Економија5 часа

(Видео) Почнува проектот за поврат на 15 отсто од ДДВ кај граѓаните

Од 1 јули 15 отсто од платениот ДДВ се враќа кај секој граѓанин со наполнети 15 години. Денеска, Управата за...

Европа7 часа

(Видео) Мотоцикл од конвојот на принцот Вилијам удрил во старица

Стара жена на возраст од 83 години е хоспитализирана во критична состојба, со напукната карлица и неколку други повреди по...