Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски повикува на избори на 5 јули, во денови кога броиме и над 50 заразени

Спасовски повикува на избори на 5 јули, во денови кога броиме и над 50 заразени, тоа значи дека тие се...

Свет3 часа

Нов Зеланд размислува за спас на туризмот со воведување на работна недела од 4 дена

Нов Зеланд кон крајот на април почна со долгиот процес за релаксација на мерките на карантин поради пандемијата. На граѓаните...

Црна хроника3 часа

Автомобили возеле во спротивен правец на автопатот кај Неготино, направиле сообраќајка па избегале

Вчера околу 21.30 часот на автопатот Демир Капија – Неготино, кај селото Тремник, се случила сообраќајна незгода во која патничко...

Македонија4 часа

Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет...

Македонија6 часа

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува...