Контакт

Актуелно

Спорт8 часа

Милер (Биг бејби) падна на втор допинг-тест, крај на надежите за меч со Џошуа

Американскиот тешкаш Џерел Милер (Биг бејби) паднал и на вториот допинг-тест, овој пат на човечки хормон за раст, за да...

Свет9 часа

Демократите бараат објава на целиот извештај на специјалниот истражител Милер, без прикривање на информациите

Демократите од американскиот Конгрес по правен пат побараа увид во сите докази од специјалниот посебен истражител Роберт Милер, од неговата...

Свет10 часа

(Видео) Се урна ѕид од црква во Јужна Африка, има жртви и повредени

Најмалку 13 луѓе загинаа и голем број се повредени кога ѕид се урна во црква во Јужна Африка за време...

Избори 201911 час

„Цивил“: Изборниот молк почнува на полноќ!

„Цивил“ ги потсетува политичките партии дека изборниот молк почнува на полноќ. Сите инволвирани во изборниот процес имаат време до полноќ...

Македонија14 часа

Мицкоски: Да излеземе на избори, да не ни бира претседател Собранието

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика народот масовно да излезе на избори во недели, на 21 април, за да...