Контакт

Актуелно

Црна хроника58 минути

Воз удри во карпа на пругата Кичево – Скопје, повредени нема

Поради одрон на пругата кај Лакавица, изутринава патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје излетал од шините. Според првичните информации,...

Регион1 час

Деветнаесет години го криела телото на сестра ѝ во ладилник

Хрватската полиција пронајде тело на жена во ладилник, во куќа во местото Меџумурје. Како што пренесуваат хрватските медиуми, најверојатно се...

Свет1 час

Берлин ќе ја прекине екстрадицијата на германски државјани во Британија по брегзит

Германија ќе ја прекине екстрадицијата на своите граѓани во Британија веднаш по повлекувањето на Велика Британија од Европската Унија дури...

Свет3 часа

Jеменската влада и Хутите постигнаа договор за повлекување на војниците од Ходеида

Владата на Јемен, поддржана од ОН и Саудиска Арабија, постигна договор со бунтовничките Хути за прераспоредување на војниците од пристанишниот...

Свет3 часа

Израел ќе задржи 138 милиони долари од палестинските даноци што ги собира

Тел Авив одлучи да задржи 138 милиони долари од даноците што ги собира во име на Палестина како одмазда за...