Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

За опозицијата не е доволна оставката на Котевски, бараат оставки од Заев и Дескоска

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение го коментира физичкиот инцидент што пред два дена се случи во затворот Скопје и бара од премиерот...

Македонија60 минути

СДСМ: Мицкоски не се извини за театарот пред болницата „8-ми Септември“

Христијан Мицкоски не им се извини на граѓаните за тоа што ги лажеше, не им се извини за театарот пред...

Македонија1 час

Претпладне снег, попладне намалување на облачноста

Времето денеска е облачно, на повеќе места со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните...

Македонија1 час

Забрана за камиони на повеќе патни правци поради снегот

На повеќе планински превои и патишта воведена е забарана за движење на товарни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Забраната е...

Забава14 часа

Пејачот Р Кели обвинет за сексуална злоупотреба

Пејачот Р Кели е обвинет за сексуална злоупотреба на жени и тинејџерки, објавија американските медиуми. Тој се товари со 10...