Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Возило движејќи се наназад удрило во пешак

Возило движејќи се во рикверц прегазило пешак во Струмица. Според полицијата, несреќата се случила вчера во 13,45 часот во Ново Село,...

Спорт2 часа

Дежа ви! Мик Шумахер се судри на „Ла раскас“… Слично како тато! (видео)

Синот на Михаел Шумахер, Мик, оваа сезона настапува во Формула 2 шампионатот и на денешната прва трка направи нешто што...

Македонија2 часа

Џафери и папата Франциско си разменија подароци

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во рамки на традиционалната Mанифестација во чест на Св. Кирил, што се одржува по повод...

Регион3 часа

Будва планира да воведе казна од 600 евра за шетање во костим за капење

По примерот на неколку хрватски приморски градови и Будва планира да воведе казни за туристите кои ќе шетаат по градот во...

Спорт5 часа

Јувентус немале доволно пари за да го донесат Мурињо

Иако ја има поддршката од Кристијано Роналдо, Жозе Мурињо нема да стане тренер на Јувентус, објави „Скај спорт“. Португалскиот тренер,...