Контакт

Актуелно

Македонија24 минути

Рангелова го спречи Трајковски да ме погоди со парче стакло, сведочеше советничка од Центар

Советничката Марија Бошковска Јанковска, која денеска сведочи за предметот „Насилство во Центар“, рече дека обвинетиот Александар Трајковски, кој беше фотографиран...

Свет2 часа

Ријад ја осуди резолуцијата усвоена од сенатот

Министерството за надворешни работи на Саудиска Арабија ја осуди резолуцијата што неодамна беше усвоена од американскиот сенат во врска со убиството...

Македонија2 часа

Ден на жалост во Охрид

По повод ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, денеска е прогласен Ден на жалост во Охрид. Советот на...

Регион2 часа

(Видео) Силна експлозија пред грчката телевизија „Скај“

Доцна синоќа пред грчката приватна телевизија „Скај“ се случи силна експлозија на бомба што предизвика голема материјална штета, но, за...

Македонија15 часа

Советот на јавните обвинители ќе ја поправа слабата доверба во јавноста со комуникациска стратегија

Советот на јавни обвинители со помош на ОБСЕ изготви предлог-комуникациска стратегија за периодот 2018 – 2021 година со цел да...