Контакт

Актуелно

Екологија1 час

Во јапонска населба отпадот се сортира во дури 45 категории

Пластика, хартија, метал? Ова е најчестата класификација, но во јапонската населба Камикацу, која до 2020 сака да стане населба без...

Економија2 часа

ЕУ размислува да воведе екоданоци што би ги поскапеле авиобилетите

Европските земји разгледуваат можност за воведување нови даноци во авиосообраќајот поради загадувањето што се создава, кои значително би ги зголемиле...

Свет2 часа

На Тајланд уапсен Италијанец што се претставувал како Џорџ Клуни

Тајландската полиција денеска соопшти дека уапсила Италијанец осуден на затворска казна во Италија бидејќи го користел името на познатиот актер...

Спорт4 часа

Бекер за Ѓоковиќ: Секогаш првин го прашував како спиел?

Поранешниот број еден тенисер во светот, Германецот Борис Бекер, откри детали во врска со соработката со актуелниот најдобар светски тенисер,...

Економија4 часа

Кинезите се светски шампиони за плаќање сметки преку мобилен телефон

Повеќе од половина милијарда луѓе во Кина годинава ќе плаќаат преку своите телефони во продавници, кафулиња и ресторани, според истражувањето...